רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

התקנת חלונות בלגיים

כיצד להתקין חלונות בלגיים בצורה נכונה :
חלונות נחשבים לחלק מרכזי וחשוב בעיצוב הבית. התקנת חלונות בבית מאפשרת כניסה של אוויר ואור, מה שהופך את השהייה בבית לנעימה יותר. כיום ניתן להתרשם מדגמים שונים של חלונות כאשר חלונות בלגיים המכונים בשפה המקצועית " פרופיל בלגי" נחשבים לפופולרים במיוחד ורבים מעוניינים להתקינם. בעבר חלונות בלגיים היו עשויים מברזל, אך כיום ניתן למצוא חלונות בלגיים מאלומיניום.
מה כוללת ההתקנה
מקורם של חלונות בלגיים הוא באירופה, כאשר בימי הביניים אנשים מהמעמד הנמוך עשו שימוש בחלונות מסוג זה. היות ואנשי המעמד הנמוך לא יכלו להרשות לעצמם להתקין חלונות יוקרתיים העשויים מעץ ( הנחשב באותה תקופה לחומר גלם יוקרתי), הם חיפשו אלטרנטיבה ומצאו אותם בדמות חלונות בלגיים. חלונות בלגיים הם כינויי מקובל בישראל לחלונות אלומיניום, שכן בארצות אחרות לא מקובל להשתמש בכינוי חלונות בלגיים.
מה כוללת התקנה של חלונות בלגיים? בשלב הראשון יש לקחת מידות, על מנת שיהיה ניתן לייצר את הפרופילים בהתאמה אישית. לאחר מכן פותחים פתח בקיר, ובשלב האחרון מתקינים את החלון ולאחר מכן את זגוגית החלון. חלון בלגי הינו חלון שנפתח ונסגר בצורה אנכית כלומר, על ידי העלאה שלו מעלה והורדה למטה. בשל הסיבה הזו, חשוב להקפיד על התקנה נכונה ולהפקיד את ההתקנה בידי איש מקצוע מיומן. התקנה אינה טובה עשויה לגרום לחלון ליפול ולהיסדק, היווצרות של רטיבות וכן בעיות איטום שונות אשר יידרשו ממכם הזמנת קבלן איטום מקצועי ומוסמך לתיקון ליקויי האיטום.
כאמור, חלונות בלגיים הם חלונות שמייצרים את הפרופילים שלהם בהתאמה אישית, ולכן ניתן להזמין מידות לא שגרתיות. אדריכלים ומעצבי פנים רבים מעדיפים להתקין חלונות בלגיים על פני חלונות אחרים בשל העובדה כי ניתן ליצור עיצוב בלתי שגרתי. כמו כן, חלונות בלגיים המותקנים מהרצפה ועד לתקרה עשויים ליצור אפקט של תקרה גבוהה ולתרום לאשליית הגובה.
אילו סוגי פרופילים ניתן למצוא
ניתן להבחין בין שני פרופילים מהם מייצרים חלונות בלגיים:
פרופיל אלומיניום: אלומיניום נחשב לחומר אידיאלי, שכן הוא עמיד בפני פגיע מזג האוויר,חסין מפני מים ואינו מחליד. בנוסף, מדובר בחומר שאינו דורש תחזוקה וטיפול ויכול להחזיק מעמד זמן רב.
פרופיל ברזל: ברזל הוא החומר המקורי ממנו ייצרו בעבר חלונות בלגיים. יתרונו המרכזי הוא ביופיו.חלון בלגי עם פרופיל ברזל מעניק מראה עתיק ויפה. הברזל נחשב לחומר חזק במיוחד, מה שמאפשר ליצור מסגרת דקה יותר מאשר אלומיניום.
משתלבים בכל מקום
יופיים של חלונות בלגים הוא בפשטות, בניקיון ושימוש בקווים דקים ומעטים-כל אלו יוצרים מראה מודרני ויפה שיכול להשתלב בכל מקום, בין אם בבית או במשרד. מדובר בחלונות המעניקים כבוד לשחקן המרכזי –הנוף שנשקף באופן מושלם מהחלון. הפרופילים הדקים מאפשרי�� ליצור מסגרת מעניינת ושונה, כך ניתן לחלק את החלונות בצורה המאפשרת לשלב צבעוניות בגובה מסוים. את הפרופיל הבלגי ניתן לצבוע בכל צבע נתון, מה שמעניק לו עמידות. בחירת הצבע מאפשרת להתאים את הגוונים למראה הבית.