רוצים את הדומיין? פנו אלינו לפרטים נוספים [email protected]

חיפוי זכוכית או חיפוי שיש למטבח

חיפוי זכוכית או חיפוי שיש למטבח :
עיצוב המטבח עבר שינויים ותהפוכות. אם בעבר רכשתם שולחן אוכל מסורתי, כיום העדפה היא לרכוש "אי" העשוי לרוב מעץ בשילוב כסאות בר למראה יפה במטבח. הישיבה במטבח הפכה לנוחה וקלילה יותר, וכן חסכה את הצורך לרכוש פריטים כבדים ולא נוחים. המטבח הפך למקום בו אנשים מבלים לא מעט, ומכאן הצורך לשנות ולהתעדכן בחידושים בתחום. אם פעם היה ניתן למצוא אך ורק צורת חיפוי מסורתית אחת למשל, קרמיקה, הרי כיום ניתן למצוא צורות רבות של חיפויים, החל מזכוכית ועד לשיש שנועדו להגן על קירות המטבח מפני כתמים שונים, כאשר לכל אחת מהצורות יתרונות וחסרונות.
אפקט של מבנה איכותי
ככל שעברו השנים, המטבח הפך ממקום שנועד אך ורק למטרות בישול למקום אליו מגיעים בני משפחה וחברים. אם פעם אנשים עבדו שעות נוספות כדי להסתיר את המטבח שלהם מחשש שהאורחים שלהם יראו כי מתקיימת פעילות ענפה במקום, יבחינו בלכלוך או באביזרים השונים, כיום המטבח הולך ותופס מקום של כבוד בבית. בשנים האחרונות המטבח לא מוסתר אלא יוצא החוצה לקהל הרחב, הוא פתוח ורחב ולכן הוא תופס מקום בבית.
השינוי בתפיסה העיצובית הביא רבים לחשוב על הצורך בהגנה על קירות המטבח ושימוש בחיפוי משיש למשל, כהגנה על חלל המטבח. את ייחודו של השיש גילו כבר בימי קדם, כאשר פסלים רבים נבנו על ידי שיש. תכונותיו הייחודיות של השיש למשל, ברק או המרקם המיוחד הם שמובילים רבים לבחור בו כצורת חיפוי מועדפת. עם כניסתו של המטבח לחלל הבית, רבים מקדישים מחשבה לצורתו של הקיר בחלל בו מבשלים. מעבר ליתרונות העיצוב, יש להביא בחשבון גם את הפונקציונאלית, שכן חיפוי שיש נועד לשמירה על הקיר. בחירה בחיפוי שיש מקנה אפקט של מבנה איכותי.
מראה צעיר ועדכני
אם שיש מקנה למטבח מראה של מבנה איכותי, הרי חיפוי זכוכית מקנה למטבח מראה צעיר ועדכני, כזה שימשוך מבטים רבים. אמנם המראה הצעיר יכול להיות הסיבה בגינה תחליטו להתקין חיפוי זכוכית, אך לא רק. ייחודה של הזכוכית היא בחוזק ועמידות, מה שהופך אותה לעמידה בפני חום ובפני שריטות.
סיכום
בבואנו לבחור חיפוי למטבח, חשוב מאד לוודא כי החיפוי יעשה בצורה מקצועית, כך שלא יגרם נזק לזכוכית או לשיש. אין ספק כי חיפוי למטבח משדרג את מראה המטבח ומוסיף ליופיו, אך גם מאפשר לנו לעבוד בצורה נוחה ויעילה במטבח.
כמו כן, כדאי לבחור חיפוי למטבח שיהיה מזמין ויהפוך את השהייה במטבח לנעימה. השינוי שחל במטבח כיום גרם לרבים להפוך את המטבח למקום בו משקיעים רבות מבחינת העיצוב של החלל בו אנשים מבלים לא מעט מזמנם. לפיכך, רבים מעדיפים לבחור כיום חיפוי שיש למטבח מבעבר מה שהופך את המטבח למקום שנעים להיות בו.